• LV Articles
  • Bloga ieraksts
  • 16.10.2018
  • 2 skatījumi

Kāpēc iegādāties dzīvokli būvniecības stadijā?

Šobrīd lielu popularitāti ir ieguvusi dzīvokļa iegāde projekta būvniecības stadijā. Arvien vairāk mājokļu pircēji veic rezervāciju jau pavisam agrā projekta uzsākšanas posmā.

Šobrīd lielu popularitāti ir ieguvusi dzīvokļa iegāde projekta būvniecības stadijā. Arvien vairāk mājokļu pircēji veic rezervāciju jau pavisam agrā projekta uzsākšanas posmā. Taču rodas jautājums, kā var iegādāties mājokli, kurš neeksistē? Kādi ir iespējamie ieguvumi no šī pirkuma? Kas jāņem vērā, iegādājoties dzīvokli būvniecības stadijā?

Izveido savu sapņu mājokli pats

Mājokļa rezervācija būvniecības stadijā dod klientam ekskluzīvu iespēju izvēlēties savu nākotnes mājvietu. Tas nozīmē, ka tiek piemeklēts vispiemērotākais un tīkamākais dzīvoklis. Turklāt, tas attiecas ne tikai uz dzīvokļiem, bet arī noliktavu telpām un autostāvvietām, kas parasti jauno mājokļu projektos ir ierobežotā skaitā.
Pērkot dzīvokli celtniecības stadijā no nekustamo īpašumu attīstītāja "YIT LATVIJA", to ir iespējams pārveidot atbilstoši klienta vajadzībām un vēlmēm, nepārkāpjot normatīvus. Pircējam nav jāsamierinās ar gataviem risinājumiem – piemēram, ja projektā nav pieejams mājoklis ar vēlamo platību, to var apvienot ar citu dzīvokli, pārveidot divus dzīvokļus vienā vai veikt citas izmaiņas. Tādējādi var tikt mainīts istabu skaits, to izvietojums, sienu krāsa, kontaktu augstums un izvēlēts apdares risinājums, taču jāņem vērā, ka lielākas izmaiņas radīs arī dzīvokļa cenas palielināšanos. 
 

Dizains bez steigas

Vēl viens guvums no iegādes dzīvokļa būvniecības stadijā ir iespēja lietderīgi izmantot laiku, kamēr mājoklis top. Nesteidzīgi vienoties ar dizaineri un pasūtīt mēbeles, lai brīdī, kad dzīvoklis ir gatavs, tas ir labiekārtots dzīvošanai. Kas jāņem vērā, iegādājoties dzīvokli celtniecības stadijā:

  • Vai attīstītājam ir laba reputācija?

Lai izvairītos no iespējamiem riskiem, izvēloties dzīvokli būvniecības stadijā, svarīgi ir pirms tam noskaidrot, kas ir konkrētā projekta attīstītājs. Uzzināt par to atsauksmes no citiem klientiem, kā arī noskaidrot, kādi projekti ir realizēti iepriekš. Ja klients zinās, ko pērk, tas viņam dos pārliecību un drošības sajūtu par veikto pirkumu.

  • Kāda ir projektu kvalitāte?

Katram attīstītājam var būt atšķirīgas prasības pret būvdarbu kvalitāti. Tādēļ, lai pircējs zinātu, ko sagaidīt gala rezultātā, jāpārliecinās par attīstītāja iepriekš būvēto projektu kvalitāti. Droši var doties uz iepriekš realizētajiem projektiem, lai patstāvīgi tos apskatītu. 

  • Kāda būs mājas apkārtne?

Pirms dzīvokļa iegādes ieteicams apskatīt Rīgas rajonu attīstības plānu, lai zinātu, kas vēl taps projekta apkārtnē. Tas palīdzēs izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem – proti, iegūt pārliecību, ka skaistais skats pa logu pēc pāris gadiem nepārtaps par dzīvojamo vai kādu citu ēku. Labsajūtu mājoklī nodrošina arī apkārtējā vide, kurā tas atrodas. Labiekārtota, apzaļumota teritorija, kurā ir arī atpūtas un rotaļu zona.

Esi uzvarētājs!

Pērkot dzīvokli būvniecības stadijā, var ne tikai iegādāties sev tīkamāko dzīvokli par zemāku cenu, bet arī izvēlēties no plašās izvēles sev piemērotāko. Mājoklī var veikt dizaina izmaiņas, lai tas atbilstu visām vēlmēm un prasībām.  Rezervē un veido mājokli savai nākotnei pats!

Raksts tapis sadarbībā ar city24.lv