p.borders {border: 1px dotted lightgrey;}

YIT un energoefektivitāte

Būvējot un attīstot projektus, mēs pievēršam lielu uzmanību energoefektivitātei. Tomēr ēku izolācijas materiāli, labi logi un durvis, kā arī fotoelektriskie elementi ir tikai puse no darba. Otra puse paliek jūsu ziņā – taupīgi izmantojot dzīvokli un tā aprīkojumu. Esam sagatavojuši dažus padomus, kas ļaus jums ietaupīt enerģiju un siltumu, samazinot rēķinus un rūpējoties par dabu.  Iegādājoties jaunas elektroierīces, sekojiet līdzi to energoefektivitātes marķējumam! Nereti ir izdevīgāk iegādāties nedaudz dārgāku ierīci, kas ilgtermiņā ietaupīs vairāk elektroenerģijas. Jūs noteikti zināt, ka dažādām elektroierīcēm ir atšķirīga energoefektivitāte un ka informācija par to ir sniegta energoefektivitātes marķējumā. Bet vai zināt arī to, cik elektroenerģijas gadā patērē elektroierīce, kas ir ilglaicīgi ieslēgta „STAND BY” režīmā? Vai zināt to, cik lielā ērā palielinātos ledusskapja vai saldētavas jauda, ja vismaz reizi gadā ar putekļusūcēju notīrītu dzesētāju? Ir ļoti daudz veidu, kā taupīt elektroenerģiju mājās, taču sākumā vienmēr būs piemērota projekta izvēle.

gaisa mitrums

Apkures sezonā ir ļoti svarīgi uzturēt mājoklī pietiekamu gaisa mitrumu – aptuveni 50 %. Sauss gaiss nelabvēlīgi ietekmē veselību un var kaitēt mēbelēm un gleznām. Dzīvokļos ar sausu gaisu ieteicams audzēt istabas augus vai izmantot īpašu gaisa mitrinātāju. 

gudrs patērētājs

Jūsu televizors, dators, skaļruņi, printeri un citas ierīces patērē elektroenerģiju arī atrodoties gaidstāves režīmā (turklāt, ja ierīces atrodas guļamistabā, mirdzošās lampiņas var traucēt naktsmieram). Ieslēdziet vairākas ierīces vienā daudzfunkcionālā pagarinātājā ar slēdzi un, atstājot mājas vai ejot gulēt, izslēdziet tās ar vienu klikšķi.

ledusskapis

Viens liels ledusskapis patērē par 20% mazāk elektroenerģijas nekā divi mazāki modeļi ar tādu pašu kopējo jaudu. Tāpat ledusskapja dzesētāju ieteicams regulāri iztīrīt, lai neveidotos apledojums. 

veļas mazgāšana

Mazgājiet veļu zemākā temperatūrā (tā jūs izvairīsieties arī no veļas sakrāsošanās) un izmantojiet mērcēšanas programmu tikai nepieciešamības gadījumā. Pēc iespējas izmantojiet īsās mazgāšanas programmas, jo tās ļauj taupīt elektroenerģiju.
 

Realizētie projekti

Mūsu projekti, kas realizēti saskaņā ar energoefektivitātes principiem un saņēmuši atzinību. 

PROJEKTS "AKĀCIJAS"

Projekts īstenots, ievērojot energoefektīvas ēkas principus. Pateicoties tiem, nams "Akācijas" ieguvis arī 1. vietu konkursā „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2014”, nominācijā "Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā. Jaunbūve". 

Konkursā iesniegto projektu galvenie vērtēšanas kritēriji ir sasniegtais kopējais siltumenerģijas patēriņš apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, kā arī siltumenerģijas ietaupījums pēc renovācijas. Kā sekundārie kritēriji tika izvirzīti ventilācijas sistēmas risinājumi, būvniecības ilgtspējīgie risinājumi un kvalitāte. Akāciju ielā 6 uzbūvēta viena deviņu stāvu ēka ar 62 dzīvokļiem.  vienu, divu un trīs istabu dzīvokļi.
 

Publikācijas 


PROJEKTS "BIĶERZIEDI"

Projekts īstenots, ievērojot energoefektīvas ēkas principus. To apliecina arī tas, ka kompleksa 4. nams Tālivalža ielā 21A ieguvis 2. vietu konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2015” kategorijā “Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā. Jaunbūve”. 

Teikā veiksmīgi izvēlētajā vietā tiek attīstīts dzīvojamo māju komplekss „Biķerziedi”. Katrā namā izvietoti dzīvokļi ar vienu, divām, trim un četrām istabām, kā arī dzīvokļiem ierīkoti balkoni. Projektā pieejamas gan pazemes, gan virszemes stāvvietas iedzīvotāju ērtībām. Jaunais komplekss "Biķerziedi" ir nozīmīgs ne vien ar to, ka tas novietots Rīgas stratēģiski izdevīgā vietā Teikā, ar teicamu sabiedrisko transportu un dzīvošanai nepieciešamo infrastruktūru apkārt, bet arī tāpēc, ka tas atrodas vienā no Rīgas vēsturiski viszaļākajiem rajoniem. 

Publikācijas
 

PROJEKTS "Domino"

Projekts īstenots, ievērojot energoefektīvas ēkas principus. To apliecina arī tas, ka projekts DOMINO Stendes ielā 5 saņēmis apbalvojumu – 1. vietu konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2017” kategorijā “Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā. Jaunbūve”.

Projekts „Domino” atrodas Stendes ielā 5. Ir uzbūvēta viena 4 - 5 stāvu dzīvojamā māja, kurā ir 51 dzīvoklis ar vienu, divām, trijām vai četrām istabām un platību no 36.8-112.2 m².

Teritorija ir izgaismota un apzaļumota, kā arī ierīkots rotaļu laukums. Teritorijā ir saglabāti koki un papildus tā ir apzaļumota ar krūmu stādījumiem.