Kā iegādāties dzīvokli YIT projektā

Lai iegādātos dzīvokli YIT projektā, vispirms notiks konsultācija ar mūsu pārstāvi, kas tālāk palīdzēs jums izvēlēties piemērotāko dzīvokli. Kad dzīvoklis būs izvēlēts, sekos trīs pārdošanas procedūras posmi: rezervācija, priekšlīguma parakstīšana un pirkuma līguma parakstīšana.

Rezervācija tiešsaistē

Mūsu mājas lapā izvēloties dzīvokli, Jums ir iespēja to rezervēt uz 7 dienām bez maksas. Iespējams veikt ne vairāk kā divu dzīvokļu rezervācijas. Pēc rezervācijas veikšanas, ar Jums sazināsies pārdošanas speciālistes, lai vienotos par turpmākajiem soļiem. Ja YIT pārstāvim neizdodas ar Jums sazināties līdz veiktās online rezervācijas termiņa beigām, mums ir tiesības vienpusēji atcelt Jūsu rezervāciju.

*Ja izvēlētais dzīvoklis jau ir rezervēts, Jums ir iespēja iestāties gaidītāju rindā (YIT pārdošanas speciālists precizēs, vai konkrētā dzīvokļa rezervācijas termiņš ir 7 dienas vai garāks - gadījumā, ja parakstīta rezervācijas vienošanās). 


 

Rezervācijas vienošanās

Rezervācijas vienošanās laikā jūs veiksiet pirmo iemaksu 5 % apmērā no darījuma kopējās summas. Šī vienošanās sniedz jums pirmtiesības uz rezervētā īpašuma iegādi. Ja tomēr pārdomāsiet vai rezervāciju atcelsiet citu iemeslu dēļ, šo pirmo iemaksu varēsiet saņemt atpakaļ pilnā apmērā.

Priekšlīgums

Mēneša laikā pēc rezervācijas vienošanās tiks parakstīts priekšlīgums. Priekšlīguma parakstīšanas laikā jums būs jāiemaksā vēl 5 %* no darījuma summas. 
* % apmērs var atšķirties, ja tiek izmantota Altum programma. 

Pirkuma līgums

Pirkuma līgumu parakstīsim pēc ēkas nodošanas ekspluatācijā un attiecīgā īpašuma noformēšanas. Pēc pirkuma līguma parakstīšanas tiks samaksāti atlikušie 90 % no darījuma summas, ja iepriekš tika noslēgts priekšlīgums. Ja dzīvokli iegādājaties brīdī, kad ēka ir pabeigta un nodota ekspluatācijā, tad uzreiz slēdzot Pirkuma līgumu, būs jāiemaksā summa pilnā apmērā. 

Biežāk uzdotie jautājumi (BUJ)

Mājokļa izvēle un iegāde ir nozīmīgs solis ikviena dzīvē.  Kā neapjukt plašajā piedāvājumā, kā salīdzināt variantus un iespējas, kā un kur rast atbildes uz tik dažādiem jautājumiem. Lai arī YIT pārdošanas komanda vienmēr ar prieku sniegs plašu informāciju un konsultācijas par mājokļa iegādi, esam apkopojuši atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem, lai ērtā un pārskatāmā veidā tām var piekļūt jebkurā brīdī!

BUJ

* APRAKSTS IR INFORMATĪVS, VISPĀRĪGS UN REKOMENDĒJOŠA RAKSTURA.  KONKRĒTI NOSACĪJUMI, PIEDĀVĀJUMI UN TERMIŅI TIEK PRECIZĒTI LĪGUMOS UN SASKAŅĀ AR YIT NOTEIKTO  POLITIKU. ŠEIT APRAKSTĪTO, YIT LATVIJA IR TIESĪBAS MAINĪT UN ATJAUNOT BEZ IEPRIEKŠĒJA BRĪDINĀJUMA. 

Ko nozīmē pilna apdare?
Pilna apdare mūsu izpildījumā nozīmē - dzīvokļos ieklāts grīdas segums (klase un materiāls dažādos projektos var atšķirties), sienas krāsotas, ir grīdlīstes, iekšdurvis, sanmezgli ir izflīzēti un tajos ievietota santehnika.

Vai ēkā ir lifts?
Lifta esamība katrā projektā, galvenokārt, ir atkarīga no projekta koncepta, tehniskajiem risinājumiem un stāvu skaita. Šobrīd visos YIT pārdošanā esošajos projektos ir lifts.

Cik ilgi var izvēlēties apdari?
Apdares izvēle, kā arī atsevišķu izmaiņu iespējas, katrā projektā tiek noteiktas individuāli un mēdz atšķirties. Apdares izvēle parasti ir iespējama ēkas būvniecības sākumstadijā, ja vien nav norādīts citādi (uzsākot projekta būvniecību un dzīvokļu rezervācijas šie nosacījumi tiek precizēti). Ja izskatāt dzīvokļa iegādes iespējas pašā būvniecības sākumstadijā, priekšlīgumā tiks norādīts termiņš, līdz kuram jāveic apdares izvēle, kā arī pārdošanas speciālisti par to informēs. Šī informācija tiek norādīta arī mūsu mājas lapā un publikācijās mūsu sociālo tīklu kontos.
Apdares izvēles iespējas pieejamas tikai noteiktu laiku, lai nodrošinātu to, ka materiāli tiktu pasūtīti un piegādāti laicīgi un būvdarbus būtu iespējams veikt saskaņā ar grafiku un noteiktajiem termiņiem. 

Vai norādītajā cenā iekļauta stāvvieta, noliktavas telpa vai iebūvētā virtuve?
Standartgadījumos norādītā cena ir tikai par dzīvokli ar pilnu apdari, ja vien nav minēts citādi. 
Taču mēdz būt īpaši piedāvājumi vai komplekta cenas, kas tiek atsevišķi izceltas (informāciju par to, vai norādītajā cenā iekļauta vēl kāda vienība, tiek atzīmēta pie Dzīvokļa informācija - Papildus informācija). 

Vai ēkā ir pazemes autostāvvieta?
Tas vai ēkā ir pazemes autostāvvieta, atkarīgs no projekta tehniskā risinājuma. Projekta aprakstā, kā arī stāvu plānos šī informācija tiek norādīta. 

Kā es varu redzēt stāvvietu un/vai noliktavu plānu?
Ja esat nolēmis iegādāties dzīvokli ar autostāvvietu un/vai noliktavu, sazinoties ar mūsu pārdošanas komandu, jums tiks elektroniski nosūtīts autostāvvietas un/vai noliktavas plāns, kuru varēsiet apskatīt un izvēlēties sev ērtāko autostāvvietu un noliktavu (ja tās vēl konkrētajā brīdī būs pieejamas)

Kad māja būs gatava un kad būs iespējams apskatīt dzīvokli?
Ēkas būvniecībai vidēji nepieciešami 12-14 mēneši. Par ēkas gatavību mēs informējam savus pircējus, būvniecības gaitai iespējams sekot līdzi arī mūsu mājas lapā. Savukārt uz oficiālo dzīvokļa apskati aicinām drīz vien pēc tam, kad māja ir nodota ekspluatācijā.
Apskates objektā būvniecības laikā netiek organizētas!

Kāds mājoklis mūsu 3 bērnu ģimenei būtu piemērotāks?
Ja iespējas atļauj, iesakām izskatīt 4-istabu dzīvokli. Mūsu piedāvājumā pieejami arī 3-istabu dzīvokļi, kuros ir plašākas istabas, tas dos iespēju, kādu no istabām ērti sadalīt un iekārtot zonas arī vairākām atvasēm. 

Kāds sabiedriskais transports ir tuvumā? Kādas skolas ir netālu? Vai mājas tuvumā ir pieejams veikals?
Visērtāk sākotnēji šo informāciju iespējams apskatīt mūsu mājas lapā, katra projekta sadaļā Infrastruktūra. Tajā atzīmējot interesējošās sadaļas, kartē parādās apkārtnē esošie objekti. 
Arī mūsu pārdošanas materiālos tiek atzīmēta šī informācija. 

Cik daudz saules gaismas iespīd dzīvoklī?
Tas, cik daudz saules gaismas iespīd dzīvoklī, ir atkarīgs no tā, kur ēkā un kurā stāvā dzīvoklis ir izvietots - vai tā logi ir vērsti uz austrumiem, tad saule iespīdēs rīta pusē, vai uz rietumiem - tad būs iespēja baudīt vakara sauli, savukārt dienvidu puse nodrošina to, ka saules gaisma iespīdēs visilgāk, bet ziemeļu pusē saule iespīdēs visīsāko brīdī. Izvērtējot dzīvokļa plānojumu un istabu izvietojumu pret debess pusēm, ņemiet vērā arī konkrēto telpu. Piemēram, ja vien guļamistabā nav iekārtots darba kabinets un tajā nepavadāt regulāri visu dienu, nevajadzētu satraukties, ka tā ir vērsta pret austrumiem un saule ir tikai rīta stundās. 

Vai pērkot dzīvokli arī zeme būs īpašumā?
Jā, pērkot dzīvokli, domājamās daļas no ēkas un zemes būs jūsu īpašumā.

Vai es varēšu regulēt siltumu savā dzīvoklī ?
Katrā dzīvoklī YIT projektos uzstādītie radiatori ir ar termoregulatoriem, kas ļauj noregulēt temperatūru dzīvoklī un katrā istabā atsevišķi. Līdz ar to arī izdevumi par siltumu būs pēc patērētā apjoma, jo katram dzīvoklim ir savs individuāls siltuma skaitītājs.

Kas apsaimniekos māju?
Ēkas apsaimniekošanu veiks profesionāls uzņēmums, kas tiks izvēlēts konkursa rezultātā. Gadījumā, ja dzīvokļu īpašnieku izveidota sabiedrība vēlēsies mainīt ēkas apsaimniekotāju, tas būs iespējams likumos un normatīvajos aktos paredzētajā kārtībā (veicot dzīvokļu īpašnieku balsojumu).  

Vai ir iespējams iegādāties dzīvokli ar izpirkuma tiesībām?
Nē, šobrīd šādu iespēja YIT LATVIJA nepiedāvā.

Kā es varu rezervēt dzīvokli? Vai man uzreiz ir jāmaksā?
Mūsu mājas lapā izvēloties dzīvokli, Jums ir iespēja to rezervēt uz 7 dienām.  Pēc rezervācijas veikšanas, ar Jums sazināsies pārdošanas speciālistes, lai vienotos par turpmākajiem soļiem - projekta apskati (ja tas iespējams), tikšanos YIT pārdošanas birojā vai video tikšanos.
*Ja izvēlētais dzīvoklis jau ir rezervēts, Jums ir iespēja iestāties gaidītāju rindā. 

Pēc šīm 7 dienām (vai ātrāk) tiks slēgta rezervācijas vienošanās, kuras laikā Jūs veiksiet pirmo iemaksu 5 % apmērā no darījuma kopējās summas. Šī vienošanās sniedz jums pirmtiesības uz rezervētā īpašuma iegādi. Ja tomēr pārdomāsiet un rezervāciju atcelsiet, šo pirmo iemaksu varēsiet saņemt atpakaļ pilnā apmērā. Rezervācijas vienošanās ir spēkā 30 dienas. 

Vai Jūs piedāvājat arī finanšu konsultāciju?
Finanšu konsultācijas mēs nesniedzam, tās varat saņemt bankā. Iesakām vērsties pie mūsu sadarbības banku pārstāvjiem. (Kontaktinformācija norādīta šajā pašā lapā zemāk). 

Kurā brīdī man jāgriežas bankā?
Mēs iesakām bankā vērsties pašā sākumā pirms uzsākat izskatīt jau konkrētus dzīvokļu variantus, lai pēc iespējas precīzāk uzzinātu savas kreditēšanās iespējas, bet mēs varētu palīdzēt atlasīt piemērotākos variantus. Taču ar banku speciālistiem varat sazināties arī uzreiz pēc konsultācijas ar YIT, norādot interesējošo projektu un izvēlēto dzīvokli.
YIT sadarbojas ar vadošajām Latvijas bankām, kredīta piešķiršanas iespējas tiek izvērtētas arī laikā, kamēr ēka ir būvniecības stadijā, pirms tās nodošanas ekspluatācijā. 

Kad es sākšu maksāt hipotekārā kredīta maksājumus, ja ēka ir būvniecības stadijā?
Hipotekārā kredīta maksājums būs jāuzsāk veikt pēc tam, kad ēka ir pabeigta un nodota ekspluatācijā, iereģistrēta zemesgrāmatā, dzīvoklim ir piešķirts kadastra numurs. Kad esat parakstījis Aizdevuma līgumu ar banku un Pirkuma līgumu, un īpašums ir pārreģistrēts uz Jūsu vārda.

Vai ir papildus maksājumi, iegādājoties dzīvokli? Kādi, cik lieli?
Jā, veicot dzīvokļa iegādi, ir jārēķinās arī ar papildus maksājumiem, piemēram, maksājumi bankai par kredīta piešķiršanu, maksājums par notāra pakalpojumiem, zemesgrāmatas valsts un kancelejas nodevas, kā arī īpašuma apdrošināšanas maksājums (Nodevas apmērs par īpašuma tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā fiziskai personai veido 1,5% no nekustamā īpašuma vērtības; kancelejas nodeva par jaunas tiesības nostiprināšanu zemesgrāmatā; par zemesgrāmatu apliecības izsniegšanu; notāra pakalpojumi, plašāka informācija - Ar zemesgrāmatām saistītās nodevas - Zemesgrāmata (zemesgramata.lv)).  

Banku informācija

Ja dzīvokļa iegādei jums ir nepieciešams kredīts, aicinām vērsties pie mūsu sadarbības banku pārstāvjiem, lai konsultētos un vienotos par individuāliem, jūsu situācijai piemērotiem nosacījumiem.

Mājokļa iegāde, remonts, mēbeles vai sadzīves tehnika – tas viss prasa papildu izdevumus, kam iespējami dažādi kredītu risinājumi. Lai uzzinātu precīzāku informāciju, iesakām pieteikties konsultācijai SEB bankas filiālē.

Kontakti

swedbank-logo.jpg


Aizdevums mājokļa iegādei.
Uzzināt vairāk!

Kontakti

Esi gatavs tikt pie savām mājām un meklē īsto atbalstu šajā ceļā? Sāc soli pa solim, aizpildot Luminor hipotekārā kredīta pieteikumu. Mēs sagatavosim personalizētu piedāvājumu un sazināsimies ar Tevi jau pavisam drīz! 
Aizpildīt kredīta pieteikumu

Kontakti

citadele_logo_new.jpg

Uzzināt vairāk! 
Uzzini savas iespējas attālināti! Aizpildi pieteikumu tiešsaistē un saņem piedāvājumu e-pastā.

Kontakti

Uzzināt vairāk!

Individuāla pieeja, personiskas konsultācijas un padomi. Bigbank mērķis ir nodrošināt Jums draudzīgu atbalstu visa procesa laikā.

Kontakti