• LV Articles
  • Jaunumi
  • 07.11.2020

Kā izskatās projekta 'Green City' demo dzīvoklis Purvciemā

Ik pa laikam virtuāli paviesojamies kādā no Rīgas jaunajiem daudzdzīvokļu projektiem, un šoreiz dosimies ekskursijā uz nekustamo īpašumu attīstītāja "YIT Latvija" projekta "Green City" otro namu, kas uzcelts Purvciemā. Ielūkosimies, kā gan izskatās demo jeb paraugdzīvoklis šajā namā.

Publikācija: Delfi

Portāls "Delfi" jau ziņoja, ka pērnā gada oktobrī nekustamo īpašumu attīstītājs "YIT Latvija" ekspluatācijā nodeva pirmo "Green City" dzīvojamo ēku Purvciemā, bet šī gada jūlija sākumā ekspluatācijā nodota otrā dzīvojamā ēka. Jaunajā namā, kas atrodas Upeņu ielā 21, ir vienas līdz četru istabu dzīvokļi ar pilnu apdari. Pavisam ēkā ir 88 dzīvokļi, kuru platība ir no 34,5 līdz 91,4 kvadrātmetriem. Dzīvokļu cena − no 67 000 eiro līdz 177 000 eiro. Kā norāda attīstītāja pārstāvji, daļa dzīvokļu pagaidām vēl nav rezervēti, tāpēc tie pieejami iegādei.

"Green City" ir projektējis uzņēmums "Jākobsona mākslas darbnīca". Savukārt par demo dzīvokļa interjeru rakstā tālāk stāsta "YIT Latvija" interjera dizainere Egija Mangulsone: "Uzsākot darbu pie "Green City" demo dzīvokļa interjera dizaina, mērķis bija izveidot mūsdienīgu un komfortablu mājokli jaunam pārim vai vienam cilvēkam – jaunam profesionālim. Tā savā ziņā būtu miera oāze, kurā atgriezties un relaksēties pēc ikdienas darba gaitām. Lai to sasniegtu, iedvesma ir meklēta dabā – tās toņos un faktūrās, kas atsaucas arī uz projekta nosaukumu "Green City"."

Tonalitātes pamatā savstarpēji mijiedarbojas silti pelēkie un bēšie toņi dažādās niansēs, kas tiek balansēti ar vēso smaragdzaļo toni akcentos. Materialitātē dominē dabīgs ozols, kas nodrošina labāku mikroklimatu telpā – tas parādās gan grīdas segumā, gan virtuves skapīšu fasādēs un citās mēbelēs – TV kumodē, ēdamgaldā, plauktā pie gultas. Materiālu un faktūru gammu papildina arī pelēks marmors iebūvētās mēbelēs, melna metāla un zelta elementi gaismekļos un mēbelēs, augu motīvi dekoros, kā arī stikls aksesuāros, kas atstaro gaismu un vairo tās daudzumu telpā.

 

Vaicāta par to, kādi ir lielākie izaicinājumi, veidojot šim kompaktajam dzīvoklim interjeru, viņa norāda – galvenais izaicinājums bija izplānot iekārtojumu tā, lai mājoklis ir pietiekami funkcionāls, vienlaicīgi saglabājot plašuma sajūtu telpā un neaizmirstot arī par estētiku. Tieši tāpēc interjera dizainere lielāko uzmanību veltījusi iebūvētajām mēbelēm. Lielākā daļa mēbeļu dzīvoklī tika ražotas kā individuāli pasūtījumi, pēc rūpīgi pārdomātām dizainera skicēm. "Rezultātā nelielā divistabu dzīvoklī ir trīs ietilpīgi skapji, ērta un ietilpīga virtuve ar vietu visam nepieciešamajam, liels, atvērts plaukts grāmatām un interjera priekšmetiem un king size gulta ar ievērojama izmēra gultas galvgali, kurā pat ir iebūvēts spogulis un kumode. Īpaša odziņa interjerā ir pēc individuāli izstrādātām skicēm izgatavotais spoguļskapītis vannasistabā, kas papildus tā tradicionālajām funkcijām kalpo kā interesants dizaina elements," uzsver Mangulsone.

Interjera dizainere atgādina, ka arī ar apgaismojumu mājoklī var panākt īpašu noskaņu atbilstoši vēlmēm un vajadzībām. "Tādēļ tika domāts par to, lai katra mājokļa telpa ir ne tikai labi izgaismota, bet tajā ir arī patīkams noskaņas apgaismojums. Tas tika panākts ar iebūvētām LED diožu lentām mēbelēs, prožektoriem uz sliedēm viesistabas zonā un priekštelpā un interesantu griestu lampu guļamistabā, kurai ir dažādi apgaismojuma režīmi," atklāj Mangulsone.

Kā uzsver interjera dizainere, veidojot interjeru, tika domāts arī par dizaina ilgtspēju – izmantoti kvalitatīvi materiāli un lakoniskas formas. "Iebūvētajās mēbelēs izmantoti neitrāli toņi, kas vienmēr ir aktuāli. Zaļgano toņu akcenti izmantoti tikai aksesuāros un dīvānā, kas ir salīdzinoši viegli nomaināms, ja dzīvokļa iemītnieks pēc laika vēlēsies tam piešķirt jaunu izskatu un sajūtas," tā Mangulsone.

Kā "Tava Māja" informēja nekustamo īpašumu attīstītāja "YIT LATVIJA" pārstāvji, vasarā tika uzsākta arī projekta "Green City" trešās mājas būvniecība, turpinot teritorijas attīstību un pilnveidošanu. 

YIT" ir Somijas lielākais un viens no nozīmīgākajiem Ziemeļeiropas reģiona būvniecības uzņēmumiem un pilsētvides attīstītājiem. Uzņēmums strādā 10 valstīs: Somijā, Krievijā, Zviedrijā, Baltijas valstīs, Čehijas Republikā, Slovākijā un Polijā. Pērn "YIT" apgrozījums sasniedza 3,4 miljardus eiro.