• LV Articles
  • Jaunumi
  • 11.06.2024

YIT ekspluatācijā nodod pirmo namu plašajā “Kaivas kvartālā”

Būvkompānija un nekustamo īpašumu attīstītājs SIA "YIT LATVIJA" (YIT) ekspluatācijā nodevis pirmo ēku dzīvojamo namu projektā “Kaivas kvartāls”, kas atrodas Rīgā, Dreiliņos. Paredzēts, ka visa kvartāla būvniecība pilnībā noslēgsies 2028.gadā, to veidojot piecām 6 stāvu komforta tipa ēkām. Kopējā attīstāmā kvartāla platība ir 3 ha.

Raksturojot pieprasījumu jaunā kvartāla pirmajā namā, kurā pieejami 72 dzīvokļi, YIT valdes loceklis Andris Božē norāda, ka šobrīd rezervēti teju 30% dzīvokļu. Turpina A.Božē: “Līdzīgi kā citos projektos šobrīd, paredzu, ka potenciālo klientu interese un aktivitāte turpinās augt no šī brīža, jo ēka nodota ekspluatācijā. Domāju, ka tam papildus stimulu dos arī Eiropas Centrālās Bankas uzsāktā procentlikmju samazināšana, kas hipotekāros kredītus padarīs pieejamākus dzīvokļu pircējiem. Kopumā Dreiliņu apkaime ir kļuvusi ļoti populāra un piedzīvojusi strauju infrastruktūras attīstību, līdz ar to interese, ko esam saņēmuši par šo projektu kopš tā uzsākšanas, ir vērtējama kā augsta. Cilvēki galvenokārt šo apkaimi izvēlas, domājot par lokācijas atbilstību savām un ģimenes vajadzībām. Tāpat dzīvokļu plānojums ir atbilstošs dažādu pircēju profiliem, jo pieejamas mājokļa platības, sākot no 44m2 līdz 85,2m2 lieliem dzīvokļiem, kam papildus ir pieejams balkons. Visi dzīvokļi iegādei būs pieejami ar pilno apdari, piedāvājot divus apdares risinājumus.” 

Andris Božē norāda, ka galvenās “Kaivas kvartāla” priekšrocības ir pārdomātie dzīvokļu plānojumi un apdares materiāli, ēku izvietojums teritorijā, pazemes stāvvietu pieejamība, kā arī kopējais kvartāla plānojums, organiski sadzīvojot ar blakus esošajām priedēm. Kopējā kvartāla teritorija veidota tā, lai visiem tā iedzīvotājiem būtu vienlīdz lielas iespējas izmantot kvartāla priekšrocības, piemēram, aktivitāšu zonas un bērnu laukumi būs paredzēti dažāda vecuma bērniem, tāpat domāts par iespējām, kur satikties kaimiņiem. Savukārt auto stāvvietas būs izvietotas pie ēkas ieejām un teritorijā pa perimetru. Bet, domājot par iedzīvotāju mobilitātes ērtībām, projekta 1.kārtas ietvaros ir pārcelta un labiekārtota sabiedriskā transporta pieturvieta, kas izvietota tieši pie “Kaivas kvartāla” kompleksa.  

Turpina A.Božē: “Pircēji, iegādājoties nekustamo īpašumu, primāri raugās, lai tas atbilstu viņu ikdienas vajadzībām un atvēlētajam budžetam. Dzīvokļu cenas “Kaivas kvartālā” ir sākot no 2318 eiro/m2. Vienlaikus šobrīd, pēc atturīga gada un pārdomātākām izvēlēm, pircējus stimulē arī papildus bonusi, piemēram, dāvanas vai bezmaksas piedāvātās ērtības. Arī “Kaivas kvartālā” atkarībā no dzīvokļa platības, noteiktu laika periodu spēkā būs īpašie piedāvājumi -  bezmaksas virszemes autostāvvieta, noliktavas telpa, vai dāvana 5000 eiro vērtībā, piemēram, mēbeļu iegādei.” 

“Kaivas kvartāls” tiek īstenots kā moderns un mūsdienu prasībām atbilstošs daudzdzīvokļu namu projekts, kas  ir  aprīkots ar A+ klases energoefektivitātes risinājumiem, uzstādīti saules paneļi koplietošanas vajadzībām, individuāla rekuperācijas sistēma katrā dzīvoklī, kā arī noteiktās autostāvvietās būs iespējams izveidot uzlādes stacijas. 

Veicot  pirmā “Kaivas kvartāla” nama pabeigšanu, Andris Božē uzsver, ka projektā “Kaivas kvartāls ļoti liela uzmanība pievērsta arī būvdarbu efektivizācijai, izmantojot gan būvniecības procesa digitalizāciju, ko nodrošina BIM, gan izmantojot plānošanas rīkus, piemēram, Takt Planning un LEAN 

Par YIT 
YIT ir vadošais būvniecības un attīstības uzņēmums, balstoties uz vairāk nekā 110 gadu pieredzi. YIT veido un būvē ilgtspējīgu dzīves vidi: funkcionālus mājokļus, sabiedriskās un komerciālās ēkas un videi draudzīgu infrastruktūru. Uzņēmums nodarbina aptuveni 4300 profesionāļu 8 valstīs. Uzņēmuma apgrozījums 2023. gadā sasniedza 2,2 miljardus eiro. YIT Corporation akcijas tiek kotētas Nasdaq Helsinki biržā.