• LV Articles
  • 31.05.2016

Jauns dzīvojamo māju komplekss Ķīpsalā.

„YIT Celtniecība” uzsākusi jauna dzīvojamo māju kompleksa „Riverstone Residence” būvniecību Ķīpsalā.

Nekustamo īpašumu attīstītājs SIA „YIT Celtniecība” ir uzsācis dzīvojamo māju kompleksa „Riverstone Residence” būvniecību Ķīpsalā. Šo ēku būvniecība papildinās nekustamo īpašumu tirgu Rīgā ar jauniem biznesa klases, energoefektīviem dzīvokļiem, pēc kuriem pieprasījums Latvijā pēdējo gadu laikā nav sarucis, jo šāda tipa mājokļi tiek uzskatīti par veiksmīgu investīciju nākotnē. Dzīvojamo māju kompleksu veidos sešas ēkas, no tām pirmā ekspluatācijā tiks nodota jau šī gada rudenī. Projekta vērtība ir ap 10 miljoniem eiro.
Dzīvojamo māju kompleksa „Riverstone Residence” projekts ietver sešu ēku būvniecību Ķīpsalā. Patlaban „YIT Celtniecība” turpina darbu pie pirmās ēkas būvniecības, kas tika uzsākta 2015.gada rudenī, un maija beigās tika nosvinēti šīs ēkas spāru svētki, tādējādi atzīmējot noslēgumu vienam no svarīgākajiem ēkas būvniecības attīstības posmiem – ir uzbūvēts ēkas karkass un uzslietas spāres. Plānots, ka viss „Riverstone Residence” dzīvojamo māju komplekss tiks pabeigts 2018.gada nogalē.
Andris Božē, „YIT Celtniecība” valdes priekšsēdētājs: „Latvijā joprojām ir stabils pieprasījums tiem jauno projektu dzīvokļiem, ko var uzskatīt par labu ieguldījumu ilgtermiņā. Par tādiem tiek atzīti kvalitatīvi un energoefektīvi dzīvokļi ar visu nepieciešamo infrastruktūru iedzīvotāju ērtībām. Arī šī māju kompleksa galvenā vērtība ir tā kvalitāte, energoefektivitāte un, protams, atrašanās vieta. Ģeogrāfiski komplekss atrodas Ķīpsalā, pilsētas centrā, taču tajā pašā laikā tā ir mierpilna vide ar zaļu apkārtni un Daugavas tuvumu. Tur ir lieliski attīstīta infrastruktūra – netālu no māju kompleksa atrodas iepirkšanās centrs, jaunās jahtu piestātnes, peldbaseins, sporta zāles, sabiedriskais transports un restorāni. Tāpat šī vieta ir lieliski piemērota tiem, kas pārvietojas ar velosipēdu, un, pat ar kājām ejot, Vecrīga ir vien pastaigas attālumā."
Jaunā dzīvojamo māju kompleksa projektā paredzētas trīs stāvu ēkas, kurās katrā būs pieejami 10 mūsdienīgi, kvalitatīvi un komfortabli divu, trīs, četru un piecu istabu dzīvokļi ar lielām terasēm vai balkoniem. Dzīvokļu paredzētā platība - no 56.1 m2 līdz 143.6 m2. Tāpat arī kompleksa teritorijā būs pieejamas autostāvvietas.
Dzīvokļi tiks piedāvāti ar pilnu iekšējo apdari. Tomēr tas neizslēdz iespēju ikvienam interesentam jau pirms iekšējās apdares būvdarbu veikšanas veikt rezervāciju un pieprasīt dzīvokli ar „balto” apdari. „Dzīvokļa pircējs var pats izvēlēties apdares materiālus un stilu, kādā dizainā tiks veikta dzīvokļa iekšējā apdare, tādējādi nodrošinot savam dzīvoklim pilnīgi individuālu un unikālu izskatu," norāda A. Božē.
Apkārtējā teritorija būs labiekārtota ar bruģētiem ceļiem, dažādiem jaunu koku stādījumiem, dekoratīviem stādiem un krūmiem, apgaismojumu; būs arī bērnu rotaļu laukums.
„Mūsuprāt, Ķīpsalu raksturo zaļumi un koka apbūves šarms. To arī mēs cenšamies integrēt jaunajā projektā. Ēkās ir paredzēts ierīkot gan koka logus, gan koka fasādes elementus, kā arī veidot Ķīpsalai tik raksturīgos jumta stāvus. Pati būvniecība tiks veikta no ilgtspējīgiem, videi draudzīgiem būvmateriāliem un augstvērtīgiem apdares materiāliem. Būvējot šīs ēkas, mēs maksimāli piedomājam pie celtnes energoefektivitātes, lai samazinātu apkures energopatēriņu un apsaimniekošanas izmaksas,” stāsta A. Božē.