YIT vēsture

YIT vēsture sākās 1912. gada martā, kad Helsinkos tika atvērta zviedru uzņēmuma “Allmanna Ingeniorsbyran” (AIB) pārstāvniecība “Yleinen Insinooritoimisto” (“Galvenais Inženieru birojs”). No šīs pārstāvniecības nosaukuma ir cēlušies trīs YIT zīmola burti. Laika gaitā YIT ir paplašinājies, pievienojot sev vairākus uzņēmumus.

YIT Latvijā

2018. gada 1. februārī apvienojoties diviem Somijas uzņēmumiem ar vairāk nekā simt gadu ilgu pieredzi būvniecībā – YIT un Lemminkäinen, ir izveidots jaunais YIT. Latvijā YIT sāka darbu 1998. gadā, kad tika nodibināta būvfirma SIA “FKSM”. 2004. gadā SIA “FKSM” reorganizācijas rezultātā uzņēmumam pievienojās SIA “TOP Māja” un SIA “YIT Latvija”, un tā nosaukums tika nomainīts uz SIA “YIT Celtniecība”. Kopš 2018. gada uzņēmums darbību turpina kā “YIT LATVIJA”. Šobrīd uzņēmums YIT LATVIJA ir ieņēmis stabilas pozīcijas Latvijas attīstītāju, būvnieku un pakalpojumu sniedzēju tirgū. Mēs ceļam un attīstām ne vien dzīvojamo māju projektus, bet arī sabiedriskas ēkas, inženiertehniskas būves, kā arī nodarbojamies ar ēku rekonstrukciju. Savukārt ceļu būvniecības uzņēmumam SIA "Lemminkainen Latvija" 2018. gadā tika mainīts nosaukums uz SIA "YIT Infra Latvija". SIA "YIT Infra Latvija" nodarbojas ar ceļu būvniecību, ēku un citu inženierbūvju pamatu izbūvi, asfaltbetona ražošanu un piegādi, kā arī un materiālu testēšanas laboratorijas pakalpojumu sniegšanu. 

Mūsu galvenie darbības virzieni:

 nekustamo īpašumu projektu attīstīšana,
 ceļu būvniecība,
 vispārējo celtniecības darbu veikšana un vadīšana,
 inženiertīklu un inženierbūvju celtniecības darbu veikšana un vadīšana

Vairāk nekā 8 000 darbinieku 10 valstīs

Šobrīd pie mums strādā vairāk nekā 8 000 darbinieki desmit valstīs – Somijā, Krievijā, Zviedrijā, Baltijas valstīs, Čehijas Republikā, Slovākijā un Polijā.
2019. gadā mūsu apgrozījums pārsniedza 3,4 miljardus EUR.
Uzņēmuma akcijas tiek kotētas NASDAQ OMX Helsinki biržā.