YIT vēsture

YIT vēsture sākās 1912. gada martā, kad Helsinkos tika atvērta zviedru uzņēmuma “Allmanna Ingeniorsbyran” (AIB) pārstāvniecība “Yleinen Insinooritoimisto” (“Galvenais Inženieru birojs”). No šīs pārstāvniecības nosaukuma ir cēlušies trīs YIT zīmola burti. Laika gaitā YIT ir paplašinājies, pievienojot sev vairākus uzņēmumus.

YIT Latvijā

2018. gada 1. februārī apvienojoties diviem Somijas uzņēmumiem ar vairāk nekā simt gadu ilgu pieredzi būvniecībā – YIT un Lemminkäinen, ir izveidots jaunais YIT. Latvijā YIT sāka darbu 1998. gadā, kad tika nodibināta būvfirma SIA “FKSM”. 2004. gadā SIA “FKSM” reorganizācijas rezultātā uzņēmumam pievienojās SIA “TOP Māja” un SIA “YIT Latvija”, un tā nosaukums tika nomainīts uz SIA “YIT Celtniecība”. Kopš 2018. gada uzņēmums darbību turpina kā “YIT LATVIJA”. Šobrīd uzņēmums YIT LATVIJA ir ieņēmis stabilas pozīcijas Latvijas attīstītāju, būvnieku un pakalpojumu sniedzēju tirgū. Mēs ceļam un attīstām ne vien dzīvojamo māju projektus, bet arī sabiedriskas ēkas, inženiertehniskas būves, kā arī nodarbojamies ar ēku rekonstrukciju. Savukārt ceļu būvniecības uzņēmumam SIA "Lemminkainen Latvija" 2018. gadā tika mainīts nosaukums uz SIA "YIT Infra Latvija". SIA "YIT Infra Latvija" nodarbojas ar ceļu būvniecību, ēku un citu inženierbūvju pamatu izbūvi, asfaltbetona ražošanu un piegādi, kā arī un materiālu testēšanas laboratorijas pakalpojumu sniegšanu. 

Mūsu galvenie darbības virzieni:

 nekustamo īpašumu projektu attīstīšana,
 ceļu būvniecība,
 vispārējo celtniecības darbu veikšana un vadīšana,
 inženiertīklu un inženierbūvju celtniecības darbu veikšana un vadīšana, 
 asfaltbetona ražošana un piegāde,
 materiālu testēšanas laboratorijas pakalpojumu sniegšana. 

Vairāk nekā 10 000 darbinieku 11 valstīs

Šobrīd pie mums strādā vairāk nekā 10 000 darbinieki vienpadsmit valstīs – Somijā, Krievijā, Skandināvijā, Baltijas valstīs, Čehijā, Slovākijā un Polijā.
2018. gadā uzņēmuma atzītie ienākumi 2018. gadā pārsniedza 3,8 miljardus EUR.
Uzņēmuma akcijas tiek kotētas NASDAQ OMX Helsinki biržā.


Latvija
Rīga


Čehija
Prāga


Somija
Helsinki


Slovākija
Bratislava


Lietuva
Viļņa


Krievija
Maskava


Igaunija
Tallina


Polija
Varšava

Aizvērt